Le Championnat
9

VIDEO / Ibrahimović potopio Lille

Zlatan Ibrahimović (Foto: AFP)
Zlatan Ibrahimović sa dva gola donio svom Paris Saint-Germainu pobjedu na gostovanju kod Lillea 2-1 u 4. kolu francuskog prvenstva.

Nakon mršava tri remija, bogata pariska ekipa koju vodi talijanski trener Carlo Ancelotti napokon je u četvrtom pokušaju stigla do prve pobjede. Njen najbolji igrač Zlatan Ibrahimović zabio je za vodstvo gostiju već nakon 26 sekundi igre što je, dakako, najbrži gol ove sezone u francuskom prvenstvu. Poentirao je švedski centarfor iz blizine na asistenciju Meneza.

Chedjou je izjednačio glavom u 12. minuti nakon ubacivanja Payeta, ali je Ibrahimović majstorski iskoristio dodavanje Pastorea u 21. minuti, te je zabio svoj drugi gol na utakmici, što se pokazalo dovoljnim za pobjedu gostiju.

Ibrahimović je još uvijek jedini strijelac PSG-a u prvenstvu, zabio je sva četiri gola pariške momčadi. Nakon drugog pogotka je imao realizaciju 4 od 5 kada su udarci u okvir gola u pitanju. Isto tako, Zlatan je zabio 100. gol ove sezone u Le Championnatu.

PSG je ovom pobjedom skočio na 8. mjesto sa 6 bodova, dok je Lille pao na 11. poziciju s bodom manje.

Le Championnat, 4. kolo:

Bordeaux – Nice 1-1 (Saivet 86 / Traore 90+3) Marseille – Rennes 3-1 (Morel 35, Gignac 84, Danze 90+4 / Feret 57) Lille – PSG 1-2 (Chedjou 12 / Ibrahimović 1, 21)

1. Marseille 4 4 0 0 7-1 +6 12
  2. Lyon 4 3 1 0 9-4 +5 10
  3. Lorient 4 2 2 0 9-5 +4 8
  4. Bordeaux 4 2 2 0 5-3 +2 8
  5.  Toulouse		4	2	2	0	5-3	+2	8

1.  Valenciennes		4	2	1	1	6-3	+3	7

2. Saint-Étienne 4 2 0 2 9-4 +5 6
  3.  Paris Saint-Germain		4	1	3	0	4-3	+1	6