Prijateljska utakmica
0

I treća pobjeda Manchester Uniteda u Aziji

U trećoj pripremnoj utakmici na azijskoj turneji nogometaši Manchester Uniteda su s 3-2 savladali Seoul pred 80.000 navijača u glavnom južnokorejskom gradu.

Domaćine je dvaput u vodstvo dovodio crnogorski napadač Dejan Damjanović. Najprije je pogodio mrežu evropskog doprvaka u 24. minuti za vodstvo Seoula 1-0.

Osam minuta kasnije izjednačio je Wayne Rooney, da bi Damjanović u posljednjoj minuti prvog poluvremena osigurao svojoj ekipi novo vodstvo.

Ipak, nogometaši Alexa Fergusona u drugom su dijelu ipak došli i do treće pobijede u Aziji. U 58. minuti je na 2-2 izjednačio mladi Talijan Federico Macheda, da bi konačnih 3-2 sedam minuta kasnije postavio Bugarin Dimitar Berbatov.

Prijateljska utakmica:

Seoul - Manchester United 2-3 (Damjanović 24, 45 / Rooney 32, Macheda 58, Berbatov 65)