8

Hoffenheim i HSV podijelili bodove, Bičakčić igrao 68 minuta

U pretposljednjem susretu 11. kola Bundeslige Hoffenheim i HSV su podijelili bodove odigravši 2:2.

U redovima gostujuće ekipe nije bilo Emira Spahića koji se još uvijek nije oporavio od povrede aduktora, dok je Ermin Bičakčić susret počeo na klupi za rezervne igrače domaće ekipe.

Bičakčić je nakon samo 22 minute igre dobio priliku za igru kada je zamijenio povrijeđenog Kevina Vogta, a na Wirsol Rhein-Neckar Areni u Sinsheimu naš reprezentativac je imao podršku nekolicine sunarodnjaka koji su okačili transparent "Ermin Bičakčić - Meša te ne voli, mi te volimo - FC BiH Heilbronn".

Gosti su prvi poveli i to u 28. minuti kada je Baumannovu mrežu zatresao Kostić, a konačan rezultat prvog poluvremena (1:1) postavio je Wagner u 45+1. minuti susreta.

Početkom drugog poluvremena hoffenheim je preokrenuo rezultat kada je u 49. minuti pogodio Zuber, a Muller je u 61. minuti postavio konačnih 2:2.

Bičakčić je odigrao dobro i zaradio je žuti karton u 40. minuti.