U centru pažnje i Hojlund
261

Hit izjava selektora San Marina: Ovo je za nas historija, jednog dana ćemo pobijediti

S. G.
Nogometaši San Marina i sinoć su doživjeli poraz i to za njih nije ništa novo, ali će meč protiv Danske pamtiti po tome što su postigli pogodak (1:2).
Danci su poveli s 1:0 golom Rasmusa Hojlunda tek u 42. minut, da bi u nastavku svi na stadionu bili svjedoci historije.

Igrao se 61. minut kada je nakon kornera do lopte došao izvijesni Alessandro Golinucci i uz malo sreće uspio matirati Kaspera Schmeichela.

Bio je to prvi gol za najlošije rangiranu reprezentaciju na FIFA rang listi u kvalifikacijama nakon više od dvije godine.

Uslijedile su scene za pamćenje. Igrači San Marina su se u ekstazi bacali jedni na druge, no njihovo slavlje trajalo je svega devet minuta.

Yussuf Poulsen je ubrzo vratio stvari u normalu i golom svojoj reprezentaciji donio neočekivano tešku pobjedu.

Selektor San Marina Fabrizio Costantini nakon utakmice bio je ponosan na svoje momke i istovremeno ljut na sudije.

"Navikli smo da gubimo, ali ne ovako. Prilično sam ljut. Želim da Danskoj poželim puno sreće, ali mislim da nisu ispali fer jer je kod drugog gola bio faul nad našim igračem. Jednog dana ćemo i mi pobijediti, samo treba biti strpljiv", poručio je Costantini.

Nakon utakmice došlo je i do verbalnih okršaja domaćih igrača sa napadačem Manchester Uniteda Rasmusem Hojlundom koji je optužio Filippa Fabbrija kako ga je želio namjerno povrijediti.