0

Hat-trick Teveza, Džeko susret počeo s klupe

Sarajevo-x.com
Carlos Tevez (Foto: AP)
U 25. kolu engleske Premier lige, Manchester City je na svom Eastlandsu dočekao West Bromwich Albion. U početnom sastavu ekipe Roberta Mancinija nije bilo našeg reprezentativca Edina Džeke, ali je u igru ušao u 63. minuti kada je zamijenio Yayu Tourea. "Građani" su slavili rezultatom 3:0. Hat-trick je postigao Carlos Tevez.

Manchester City je u utakmicu sa West Bromwich Albionom ušao silovito sa jasnom željom da osvoji tri boda. Već u 4. minuti susreta Tevez je pogodio stativu. Uzvratio je Albionov Chris Brunt koji je bio neprecizan. Tevez je u 17. minuti svoju ekipu doveo u vodstvo pogotkom iz jedanaesterca. City je do drugog gola došao drugim golom Teveza u 22. minuti. Argentiski napadač je precizno izveo i drugi jedanaesterac u 36. minuti i upisao svoj hat-trick. Na drugoj strani je ponovo pokušao Brunt, ali je lopta otišla van okvira protivničkog gola.

Dominacija Manchester Cityja je nastavljena i u drugom poluvremenu, uprkos nekoliko prilika za Albion koje su imali James Morrison i Paul Sharner. Dobru priliku za četvrti gol Cityja je imao Kolo Toure u 59. minuti utakmice. Četiri minute kasnije, Yayu Tourea je zamijenio naš reprezentativac Edin Džeko. Nakon toga je Albion imao još nekoliko izglednih prilika u svega nekoliko minuta preko Sharnera i Youssoufa Mulumbua. Džeko je imao tri prilike za gol, tačnije u 89., 90.i 92. minuti, kada su ga u tome spriječili odbrambeni igrači gostiju i golman Boaz Myhil. City je slavio rezultatom 3:0.

Rezultati 26. kola:

Stoke - Sunderland 3:2 Aston Villa - Fulham 2:2 Everton - Blackpool 5:3 Manchester City - West Bromwich 3:0 Newcastle - Arsenal 4:4 Tottenham - Bolton 2:1 Wigan - Blackburn 4:3.

1. Manchester United 24 15 9 0 54:22 54
  2. Arsenal 25 15 5 5 54:27 50
  1. Manchester City 26 14 7 5 42:22 49
  2. Chelsea 24 13 5 6 46:21 44
  3. Tottenham 25 12 8 5 35:27 44
  4. Sunderland 26 9 10 7 32:31 37
  5. Liverpool 25 10 5 10 33:31 35
  6. Bolton 26 8 9 9 36:37 33