2

Serie A: Rossi hat-trickom srušio Juventus

U sklopu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na svom Artemio Franchiju savladala Juventus 4:2, iako je do 66. minute gubila 0:2.

Golovima Carlosa Teveza iz penala i Paula Pogbe imao je talijanski prvak naizgled sigurno vodstvo, kada je na scenu stupio Giuseppe Rossi.

Prvo je realizirao penal koji je u 66. minuti izborio Matias Fernandez, potom je deset minuta kasnije izjednačio dalekometnim udarcem ljevicom iskosa s lijeve strane s nekih 20-ak metara, da bi pet minuta kasnije kompletirao svoj hat-trick. U međuvremenu se među strijelce za Viole upisao i Joaquin, a bio je to gol za 3:2 vodstvo domaćih kojeg je postigao na dodavanje Borje Valera.

Rossi je hat-trickom stigao do brojke od osam postignutih golova u sezoni, izbio na vrh tabele najboljih strijelaca i pomogao svojoj momčadi da nanese Juventusu prvi poraz.

Hellas Verona je na krilima Luce Tonija na domaćem terenu savladala Parmu 3:2. Toni je zabio dva gola, a onaj pobjednički postigao je Jorginho u 88. minuti iz penala.

Sa dva postignuta gola 2:1 pobjedu protiv Chieva svojoj je Genoi donio Alberto Gilardino.

Premijernu pobjedu sezone ostvarili su do ovog kola "fenjeraš" Sassuolo i Sampdoria. Na domaćem ternu nogometaši Sassuola savladali su Bolognu 2:1 uz golove Domenica Berardija iz penala i Antonija Flora Floresa. Oba je gola Sassuolo postigao u razmaku od pet minuta.

Sampdoria je pak slavila u gostima kod Livorna 2:1 golom Nicole Pozzija iz penala u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Serie A, 8. kolo:

Fiorentina - Juventus 4:2 (Rossi 66-11m, 76, 81, Joaquin 78 / Tevez 37-11m, Pogba 40) Genoa - Chievo 2:1 (Gilardino 22, 50 / Bentivoglio 48) Hellas Verona - Parma 3:2 (Toni 9, 61, Jorginho 88-1m / Parolo 19, Cassano 25) Livorno - Sampdoria 1:2 (Siligardi 90+2 / Eder 19-11m, Pozzi 90+6) Sassuolo - Bologna 2:1 (Berardi 12-11m, Floro Flores 17 / Diamanti 34-11m) Atalanta - Lazio 2:1 (Cigarini 41, Denis 84 / Perea 53) Torino - Inter (kasnije)