Kiks na Poljudu
6

Hajduk doživio bolan poraz u borbi za titulu: Livaja izveo majstoriju, ali je tragičar

N. M.
Nogometaši Hajduka doživjeli su večeras bolan poraz u borbi za titulu prvaka Hrvatske, pošto ih je na Poljudu iznenađujuće savladala Lokomotiva rezultatom 2:1.

Lokomotiva je do pobjede stigla golovima Roberta Mudradžije, koji je pogađao u 26. i 61. minuti susreta, a znali su tako Zagrebčani iskoristiti brojčanu nadmoć jer je Hajduk od 24. minute igrao s igračem manje.

Tada je drugi žuti karton dobio Dino Milkanović, a u tragičara se u drugom poluvremenu promovisao i Marko Livaja.

Kapiten Hajduka je u 55. minuti imao priliku da iz penala poravna na 1:1, ali tada nije iskoristio najstrožiju kaznu.

Poraz Splićana u 97. minuti je golom za 2:1 ublažio Livaja, koji je postigao spektakularan gol makazicama.

Hajduk je tako ostao drugoplasiran na tabeli sa 55 bodova, četiri manje od lidera Rijeke i isto toliko više od trećeplasiranog Dinama, koji ima dvije utakmice manje.