Bez minute u igri
0

VIDEO / "Građani" bez Džeke pobijedili Sunderland sa 5:0

Sarajevo-x.com
Manchester City je savladao Sunderland sa ubjedljivih 5:0, a bh. reprezentativac Edin Džeko je odličnu igru svojih saigrača gledao sa klupe.

Roberto Mancini, trener Manchester Cityja nije dozvolio Džeki da se pokušava nadovezati na dobru igru i gol iz Zenice protiv Rumunije. Naš je centarfor čitavu utakmicu proveo na klupi, a italijanski stručnjak je prednost dao Mariju Balotelliju.

"Građani" su savladali Sunderland bez problemama o čemu dovoljno govori i "petarda" u gostujućoj mreži.

Manchester City je žestoko ušao u utakmicu pa su tako poveli već u 9. minuti golom Adama Johnsona, koji se vratio u formu nakon teške povrede.

Samo šest minuta kasnije, kapiten Carlos Tevez iskoristio je najstrožiju kaznu i povećao prednost na 2:0.

Dobru partiju je pružio i David Silva, koji je postigao treći gol za Manchester City u 63. minuti utakmice. Tri minute nakon toga u igru je ušao Patrick Vieira, koji je već u narednoj minuti postigao gol za uvjerljivu prednost svog tima.

Tačku na i stavio je Yaya Toure golom iz 73. minute.

Navijači "građana" mogu biti zadovoljni predstavom svojih ljubimaca, a Džeko će morati čekati neku drugu priliku za postizanje svog prvog gola u Premiershipu.

szólj hozzá: M5-0S