{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Geodetsko-građevinska ubjedljivo slavila protiv "muzičara"

S
7.3.2010. u 19:45
0
0
Geodetsko-građevinska ubjedljivo slavila protiv "muzičara"
0
U Olimpijskoj dvorani Zetra proteklog vikenda počela je dugo najavljivana Argeta liga srednjih škola Kantona Sarajevo. Organizator je Sport Centar d.o.o u saradnji sa Ministarstvom kulture i sporta i obrazovanja Kantona Sarajevo, a generalni pokrovitelj je kompanija DK Trade, članica Grupe Droga Kolinska.
Učešće u ovoj ligi uzelo je 25 ekipa, koje su podijeljene u pet grupa. Prolaz u drugu fazu takmičenja, osigurat će po tri najbolje ekipe iz svake grupe, kao i jedan najbolji četveroplasirani tim.

U prvom kolu najubljedljiviju pobjedu ostvarila je Geodetsko-građevinska škola koja je sa ubjedljivih 12:3 porazila "muzičare“. Zapažene nastupe imali su i ekipe Metalskih zanimanja, Druga Gimnazija, kao i Katolički školski centar.

Inače, prvo kolo proteklo je u fer i korektnoj igri, a sudija Damir Pandžić je pokazao jedan crveni karton i to golmanu Mašinske škole, Dini Kofrcu, koji će pauzirati naredno kolo.

Grupa A

Muzička – Geogedsko Građevinska 3:12 (Kupus 2, Bijedić 1 – Homoraš 2, Totić 3, Mehmedić 2, Adžić 2, Čohadarević 3)
Medresa – UTŠC 1:2 (Patković - Bešić 2)
Slobodni: Ekonomska

1. G. Građavinska 1 1 0 0 12:3 3
2. UTŠC 1 1 0 0 2:1 3
3. Medresa 1 0 0 1 1:2 0
4. Muzička 1 0 0 1 3:12 0
5. Ekonomska

Grupa B

Gimnazija Obala – Tekstilna 3:2 (Selimović, Plakalo, Malkić – Hasković, Gladović)
Trgovačka – Medicinska Jezero 1:3 (Kelemiš - Bjelak 2, Parla)
Slobodni: Gimnazija Dobrinja

1. Medicinska J. 1 1 0 0 3:1 3
2. Gimnazija O. 1 1 0 0 3:2 3
3. Tekstilna 1 0 0 1 2:3 0
4. Trgovačka 1 0 0 1:3 0
5. Gimnazija D.

Grupa C

Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju – KŠC 1:4 (Pandžić 1 – Dedić, Petrišević, Kožul 2)
SSO i RO – Internacionalna 0:1 (Camović)
Slobodni: Elektrotehnička Pofalići

1. KŠC 1 1 0 0 4:1 3
2. Internacionalna 1 1 0 0 1:0 3
3. SSO i RO 1 0 0 1 0:1 0
4. C. za slušnu i govor. 1 0 0 1 1:4 0
5. Elektrotehnička

Grupa D

Tursko Bosanski koledž – Treća gimnazija 2:2 (Eminović 2 – Sudžuković 2)
Medicinska Bjelave – Prva Bošnjačka 5:3 (Alić 2, Sučeska, Šečić, Arnautović – Rašidović, Šeta 2)
Slobodni: Perzijsko-bosanska

1. Medicinska B. 1 1 0 0 5:3 3
2. T. B. Koledž 1 0 1 0 2:2 1
3. Treća G. 1 0 1 0 2:2 1
4. Prva Bošnjačka 1 0 0 1 3:5 0
5. P. Bosanska

Grupa E

Zubotehnička – Druga Gimnazija 0:5 (Čomaga 2, Kolenović, Šerak 2)
Mašinska – Metalskih zanimanja 1:6 (Ljakić – Šišić, Melić, Kordić, Agović, Lepir 2)
Slobodni: Saobraćajna.

1. Druga Gimnazija 1 1 0 0 5:0 3
2. Metalnskih z. 1 1 0 0 6:1 3
3. Mašinska 1 0 0 1 1:6 0
4. Zubotehnička 1 0 0 1 0:5 0
5. Saobraćajna

Parovi 2. kola

Subota (13. mart): Tekstilna – Trgovačka, Gimnazija Dobrinja – Gimnazija Obala, KŠC – SSO i RO, Elektrotehnička Pofalići – Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju, Treća Gimnazija – Medicinska Bjelave, Perzijsko Bosanska – Tursko Bosanski koledž.

Nedjelja (14. mart): Druga Gimnazija – Mašinska, Saobraćajna – Zubotehnička, Građevinska – Gazi Husrev-Begova Medresa, Ekonomska – Muzička. Slobodni su: UTŠC, Medicinska Jezero, Internacionalna, Bošnjačka i Škola Metalskih zanimanja.

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: