16

Forest se poigrao sa Newcastleom, hoće li najbogatiji klub svijeta u novu godinu ući s novim trenerom?

E. K.
(Foto: Twitter)
Notingham Forest je u 19. kolu engleskog Premiershipa pobijedio Newcastle rezultatom 3:1 i to zahvaljujući Chrisu Woodu.

Novozelanđanin je protiv svog nekadašnjeg kluba postigao tri fantastična pogotka i pomogao ekipi da dođe do nova tri boda.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo za gostujući sastav budući da je Newcastle poveo u 23. minuti susreta preko Alexandera Isaka koji je pogodio sa jedanaest metara.

Nakon toga je Wood pogodio u prvoj minuti sudijske nadoknade, a isti igrač je u 53. i 60. minuti susreta postigao još dva gola i odveo Forest do pobjede.

Ovo je izabranicima Eddieja Howea bio peti poraz u posljednjih šest utakmica u svim takmičenjima, a u sljedeća dva susreta ih očekuju dueli sa Liverpoolom i Manchester Cityjem pa se opravdano postavlja pitanje da li će najbogatiji klub svijeta s novim trenerom ući u novu 2024. godinu.

Forest je s ova tri boda na 16. mjestu na tabeli sa 17 osvojenih bodova dok je Newcastle tek sedmi sa 29 bodova iz 19 odigranih susreta.