1

Fiorentina golom Babacara u sudijskoj nadoknadi savladala Inter

U posljednjoj utakmici 25. kola Serie A Fiorentina je u dramatičnoj završnici savladala Inter rezultatom 2:1.

Fiorentina je mnogo bolje otvorila meč i u prvih 15 minuta ozbiljno prijetila preko Bernardeschija i dva puta preko Iličića, ali su Handanović i odbrambeni igrači Intera spriječili pogodak.

Uslijedila je kazna na drugoj strani kada je Brozović lijepim pogotkom matirao Tatarusanua u 26. minuti. U posljednjoj minuti prvog dijela Vecino je imao šansu da donese izjednačenje pred odlazak na odmor, ali je Handanović ponovo spasio Inter.

Nagrada za sve prilike Viola stigla je u 60. minuti kada Valero pogađa za 1:1. Inter je od 82. minute igrao sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Telles. Zatim je Fiorentina još agresivnije napala i preko rezerviste Babacara u 91. minuti stigla do pobjede. Do kraja meča i Viole su ostale sa deset igrača poslije isključenja Zaratea, a nakon meča crveni karton dobio je i Interov Kondogbia.