Premiership
0

Everton u posljednjim trenucima dobio Blackburna

Tim Cahill (Foto: AFP)
Nakon što je Manchester United slavio kod gradskog rivala Cityja, odigrano je još pet utakmica u okviru 35. kola Premiershipa. Najuzbudljivije je bilo na Ewood Parku gdje je Everton slavio protiv Blackburna s 3-2.

Gubio je Blackburn na svom terenu u dva navrata, dva se puta uspio vratiti, ali je Australac Tim Cahill u posljednjim trenucima Evertonu donio sva tri boda. Za Blackburn su golove postigli Steven N'Zonzi u 69. i Jason Roberts u 81. minuti. Za goste su precizni bili Arteta, s penala u 4. minuti, te Yakubu u 79. i Cahil u sudijskoj nadoknadi.

Bolton je zaostajao kod Stokea sve do posljednjih pet minuta utakmice, a jedini je gol do tog trenutka bio postigao Dave Kitson. Međutim, tada je na scenu stupio Matthew Taylor, te je golovima u 85. minuti iz slobodnog udarca i 88. minuti iz neposredne blizine, nakon asistencije Wladimira Weissa, donio važna tri boda Wanderersima, kojima su vrlo vjerovatno osigurali opstanak u elitnom razredu engleskog nogometa.

Bolton je trenutno 14. na tabeli s 35 osvojenih bodova, a od zone ispadanja udaljen je sedam bodova tri kola prije kraja sezone.

Premiership, 35. kolo:

Birmingham – Hull City 0-0 Blackburn – Everton 2-3 (N'Zonzi 69, Roberts 81 / Arteta 4-11m, Yakubu 79, Cahill 90) Fulham – Wolverhampton 0-0 Stoke City – Bolton 1-2 (Kitson 13 / Taylor 85, 88)

Sunderland – Burnley 2-1 (Campbell 25, Bent 41 / Thompson 82) Manchester City - Manchester United 0-1 (Scholes 90+3)

Tottenham – Chelsea (18.30h)

Redoslijed: 1. Chelsea 77 (-1), 2. Manchester United 76, 3. Arsenal 71 (-1), 4. Manchester City 62 (-1), 5. Tottenham 61 (-2), 6. Liverpool 56 (-1)...12. Blackburn 43...14. Bolton 35...