3

Espanyol Reyesovim golom slavio u gostima kod Betisa

Espanyol je u Sevilli sa minimalnih 1:0 savladao Betis i sa 17. skočio na 12. mjesto španske La Lige.

U utakmici na "Benito Villamarinu" koja nije ponudila previše prilika domaćin je mogao doći u vodstvo na početku meča. U 12. minuti Antonio Sanabria je bio u odličnoj prilici, ali njegov udarac glavom fantastično brani Diego Lopez.

Gosti iz Barcelone su prvi put ozbiljnije zaprijetili Antoniju Adanu u 36. minuti kada je Gerard Moreno šutirao, a nekadašnji golman Real Madrida je na čudestan način intervenisao i spasio mrežu domaćina.

Ipak, Adan je bio nemoćan u 62. minuti susreta. Iz kornera je centritao Pablo Piatti, a Diego Reyes je glavom zakucao loptu po sredini gola pod prečku za, ispostavit će se konačnih, 1:0.

Do kraja meča Betis je pokušao doći do izjednačenja, no Lopez i njegova odbrana je otklonila sve opasnosti pred svojim golom.