Bundesliga
0

Energie zaustavio niz Wolfsburga

Kompletirano je 29. kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Energie Cottbus priredio je vjerojatno i najveće iznenađenje kola svladavši vodeći Wolfsburg na domaćem terenu 2-0.

Do ovog kola pretposljednja ekipa prvenstvene tabele tako je zaustavila niz od deset uzastopnih pobjeda momčadi Felixa Magatha i upisala svoju tek sedmu ovosezonsku pobjedu.

Wolfsburg je bio bolja ekipa tijekom utakmice i imao je više prilika, ali su njihova dva najbolja strijelca Grafite i Edin Džeko u više navrata bili neprecizni. Energie je uglavnom priliku vrebao iz kontranapada, a jednu takvu je dočekao u 72. minuti kada je s desne strane ubacio Iliev, a iz neposredne je blizine glavom najspretniji bio Dimitar Rangelov koji je postigao svoj deveti pogodak ove sezone.

Wolfsburg je nakon primljenog gola bacio sve karte u napad, a to je iskoristio Energie koji je iz još jedne polukontre u 86. minuti zapečatio pobjedu. Strijelac je bio Ervin Skela s desetak metara iskosa s desne strane nakon asistencije Dennisa Sörensena, te je tako Energie nanio Wolfsburgu prvi prvenstveni poraz nakon 13. decmbra prošle godine kada je Werder na svom Weser stadionu slavio 2-1.

Energie je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja, te skočio s 17. na 15. poziciju.

U drugoj odigranoj utakmici, u derbiju začelja, Borussia Mönchegladbach i Arminia Bielefeld su podijelili bodove odigravši 1-1. Bundesliga, 29. kolo:

Energie Cottbus - Wolfsburg 2-0 (Rangelov 72, Skela 86)

Borussia Mönchengladbach - Arminia 1-1 (Matmour 13 / Tesche 33)

1. Wolfsburg 29 17 6 6 62-36 57

2. Hertha 29 17 4 8 43-35 55

3. Bayern 29 16 6 7 59-37 54

1. Stuttgart 29 16 6 7 52-37 54

2. Hamburg 29 17 3 9 42-40 54

3. Schalke 29 14 7 8 43-27 49