Rafael Borré oduševio
9

Egzekucija za svaku pohvalu: Pogledajte "makazice" za pobjedu Kolumbije protiv Japana

K. H.
Trenutak kada je nogometaš iz Kolumbije postigao sjajan pogodak (Foto: Screenshot/Twitter)
Kolumbijski nogometaš Rafael Borré postigao je fantastičan pogodak popularnim makazicama za pobjedu svoje selekcije protiv Japana u prijateljskom meču rezultatom 2:1.

Japan je puno bolje otvorio meč i već u 3. minuti golom sjajnog Mitome došao u vodstvo od 1:0, no do poluvremena Kolumbija je uspjela da se vrati u meč i poravna na 1:1. Strijelac pogotka je bio Duran u 33. minuti.

[TWITTER]1640680337092100096[/TWITTER]

Odlučujući trenutak utakmice i ujedno najljepši momenat koji je viđen u spomenutom susretu desio se u 61. minuti, kada je Kolumbijac Borré postigao fantastičan pogodak za pobjedu svog tima.

Nakon akcije po desnoj strani, lopta se odbila do Borréa koji je bio u kaznenom prostoru, a on fantastičnom egzekucijom šutira loptu makazicama i trese japansku mrežu za preokret svoje reprezentacije i pobjedu od 2:1.

Pojedini svjetski mediji pišu da su ga navijači Japana nagradili aplauzom, čak i pored činjenice da je njihovom timu postigao ovaj pogodak.