Prvi gol u Premiershipu
0

VIDEO / Edin Džeko postigao pobjedonosni gol nakon tri minute igre

Sarajevo-x.com
Bh. reprezentativac Edin Džeko postigao je svoj prvi gol u dresu Manchester Cityja u okviru engleske Premier lige, u utakmici protiv Blackburna. "Građani" su, na kraju, slavili minimalnu pobjedu golom našeg internacionalca.

Utakmica protiv Blackburna bila je sretna za našeg centarfora, koji je konačno uspio prekinuti niz od devet utakmica bez gola u Premiershipu.

Ni na ovoj utakmici Džeko nije bio prvi napadački izbor trenera Roberta Mancinija, koji je ponovo prednost dao problematičnom Mariju Balotelliju.

Džeko je u igru ušao u 72. minuti nakon Adama Johnsona. Samo tri minute kasnije, bh. reprezentativac pokazao je da nije zaboravio postizati golove. Odlično se postavio u 16-ercu, smirio je odbijenu loptu i mirno je poslao u nebranjeni dio mreže.

Džeko je gol proslavio raširenih ruku ispred tribine sa gostujućim navijačima, koji su slavili gol u svom karakterističnom stilu.

Da Džeko nije izgubio povjerenje navijača potvrđuje skandiranje njegovo imena na tribini sa navijačima Manchester Cityja.

U 88. minuti Džeko je nakratko napustio teren nakon žestokog starta protivničkog igrača, koji je kramponima udario napadača "građana" u zračnom duelu. Sve je na sreću prošlo bez težih posljedica pa se Džeko ubrzo vratio na teren.

Džekin gol ostavio je City u borbi za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Novi početak

"To je nogomet. I Torres je postigao mnogo pogodaka za Liverpool i promijenio klub. Drago mi je zbog njega jer ja znam šta je pritisak. No, sada moramo gledati u budućnost. Danas je bilo veoma dobro. Ovo je novi početak za mene i za City. Veoma sam sretan što sam ovim golom osigurao pobjedu klubu", kazao je Džeko nakon utakmice.

Rezultati svih susreta 34. kola engleske nogometne Premier lige:

subota: Manchester United - Everton 1:0 Aston Villa - Stoke 1:1 Blackpool - Newcastle 1:1 Liverpool - Birmingham 5:0 Sunderland - Wigan 4:2 Tottenham - West Bromwich 2:2 Wolverhampton - Fulham 1:1 Chelsea - West Ham 3:0