Edin Džeko postigao dva gola za City protiv Milana

375
88
375
Edin Džeko
Bh. nogometni reprezentativac Edin Džeko ponovo je bio strijelac za Manchester City. Džeko je prije nekoliko dana donio trofej Cityju na turniru u Hong Kongu, a sada je još jednom pokazao da se nalazi u odličnoj formi.
Džeko je postigao dva gola u prvoj utakmici Audi Cupa koju su u Munchenu odigrali Manchester City i Milan.

Bh. reprezentativac je pogodio mrežu Milana u 32. minuti za visoko vodstvo Cityja 4:0, a četiri minute poslije postigao je i svoj drugi gol na utakmici za visokih 5:0.

U 37. minuti El Shaarawy je smanjio prednost Cityja na 5:1, a dvije minute kasnije isti igrač postiže i svoj drugi gol za 5:2. U 43. minuti Milan stiže i do trećeg gola preko Petagne i smanjuje prednost Cityja na 5:3, što je rezultat uz koji se otišlo na odmor. U nastavku se mreže nisu tresle te je City slavio 5:3 i plasirao se u finale ovog turnira, gdje čeka boljeg iz duela Bayern - Sao Paulo. Taj meč igra se večeras s početkom u 20:15 sati.

Prethodno su se na utakmici City - Milan u strijelce upisali Silva, Richards i Kolarov, a dvije asistencije ubilježilo je i pojačanje Cityja za narednu sezonu Stevan Jovetić. Bh. reprezentativac Džeko je zajedno sa Silvom napustio teren u 63. minuti, a umjesto njih su ušli Milner i Barry.