Bundesliga, 31. kolo
0

Džeko strijelac u porazu Wolfsburga, Schalke na vrhu

Sarajevo-x.com/Totalsport
Naš reprezentativac Edin Džeko ponovo je bio strijelac za Wolfsburg. No, ni to nije pomoglo još uvijek aktuelnom prvaku Njemačke protiv sjajnog Werdera koji je kao gost, u okviru 31. kola Bundeslige slavio s 4-2.

Džeko je doveo "vukove" u vodstvo već u 18. minuti, na asistenciju Zvjezdana Misimovića, a 20 minuta kasnije poravnao je Frings s penala. Prednost Wolfsburgu je potom, samo dvije minute kasnije, opet na asistenciju Misimovića, donio Grafite, ali je Werder preko Pizzara ponovo poravnao već u 49. minuti.

Novi gol Fringsa u 62., te Almeide u 75. donijeli su sva tri boda Werderu koji je tako zadržao šanse da zaigra u Ligi prvaka iduće sezone.

Džeki je ovo bio 20. pogodak u sezoni, čime je potvrdio prvo mjesto na listi strijelaca u Bundesligi. Ujedno, to mu je bio 54. prvenstveni pogodak za Wolfsburg.

Misimovićeva statistika za ovu sezonu glasi: 9 golova, 14 asistencija, dok je Grafite danas postigao svoj 11. prvenstveni pogodak.

Pobjedom nad Borussiom (M), Schalke je ponovo zasjeo na vrh bundesligaške tabele, s bodom prednosti ispred Bayerna koji od 18.30 sati na svom stadionu dočekuje ekipu Hannovera.

Za Schalke je dvaput pogodio hrvatski internacionalac Rakitić, te jednom Farfan.

U drugom derbiju kola Stuttgart je na svom stadionu pobijedio Bayer iz Leverkusena 2-1. Petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu domaćinima je omogućio gostujući veznjak, Švicarac Tranquilio Barnetta, koji je u 16. i 19. inuti zaradio žute kartone pa time i isključenje. U tom su trenutku gosti vodili 1-0 golom Stefana Kießlinga (19. u sezoni).

Do kraja je Brazilac s njemačkim pasošem u domaćim redovima, Cacau, dao dva gola (11. gol u sezoni, deveti u zadnjih osam kola) donijevši Stuttgartu nova tri boda.

HSV je na Nordbank Areni izgubio 1-0 od Mainza, dok je Freiburg kao domaćin pobijedio Nürnberg 2-1. Za domaće je peti put u nizu svih devedeset minuta odigrao Mensur Mujdža. Zaradio je žuti karton u 88.minuti.

Bundesliga, 31. kolo:

Schalke – Borussia (M) 3-1 (Rakitić 8, 47-11m, 45 Farfan / Bobadilla 16)

Freibrug – Nürnberg 2-1 (Maroh 4-ag, Cisse 60 / Maroh 79) HSV – Mainz 0-1 (Bance 20) Stuttgart – Bayer 2-1 (Cacau 29, 85 / Kiessling 13) Wolfsburg – Werder 2-4 (Džeko 18, Grafite 40 / Frings 38-11m, 62, Pizarro 49, Hugo Almeida 75) Stuttgart - Bayer 2-1