0

Džeko nakon gola uputio specijalnu čestitku i poslao poljubac prema kameri

H. H.
Edin Džeko (Foto: Screenshot)
Nogometaši Fenerbahčea pobijedili su Fatih Karagumrukom rezultatom 2:1 nakon preokreta, a jedan od junaka bio je naš Edin Džeko koji je na kraju susreta uputio posebnu čestitiku.

Naime, Džeko je košarkašicama Fenerbahčea čestitao titulu prvaka Evrope i čak je poslao poljubac prema kameri.

"Čestitam košarkašicama Fenerbahčea koje su ponovo osvojile Euroligu", kazao je Džeko uz osmijeh i poljubac.

Inače, Dijamant je postigao izjednačujući pogodak na susretu u 49. minuti kada je divno pogodio lijevom nogom iz okreta te vratio svoj tim u igru.

Džekin gol ne samo da je poravnao rezultat na 1:1, nego je dao i dodatnu snagu ekipi koja je zaigrala mnogo bolje nakon toga.

Samo osam minuta kasnije dosuđen je penal za goste, a Michy Batshuayi bio je siguran za 2:1. To je bio i konačan rezultat utakmice, a vrijedi naglasiti da su domaći utakmicu završili s dva igrača manje.

Novom pobjedom Fenerbahče je preuzeo čelo tabele s jednim bodom više od Galatasaraya, ali i utakmicom više jer Galata sutra igra protiv Alanyaspora.

Istovremeno, Edin Džeko je povećao svoju prednost u odnosu na Maura Icardija na vrhu liste strijelaca i trenutno ima dva gola više.