Bundesliga
0

VIDEO / Džeko i Ibišević strijelci u porazima svojih klubova

Sarajevo-x.com/Totalsport
Naši reprezentativci Edin Džeko i Vedad Ibišević zablistali su u 22. kolu Bundeslige. Na domaćem terenu stadiona BayArena Leverkusen je ugostio Wolfsburg koji je poražen rezultatom 2:1, dok je Bochum bio domaćin ekipe Hoffenheim koja je također poražena, ali je uspjela barem umanjiti raziku sjajnim pogotkom Vedada Ibiševića u 65. minuti igre.

Jedini pogodak za vukove postigao je Edin Džeko u 79. minuti igre. Leverkusen je poveo još u 48. minuti igre pogotkom Stefana Reinartza, a vodstvo su povećali autogolom Andrea Lenza.

Sjajni Edin Džeko, kojem je ovo deseti ovosezonski gol, je uspio umanjiti razliku, ali to nije pomoglo aktualnom prvaku da izbjegne drugi uzastopni, te peti poraz u zadnjih sedam prvenstvenih susreta. Utakmica je okončana rezultatom 2:1, te je Bayer Leverkusen zadržao vrh tabele.

Slična situacija se odvijala i u utakmici u kojoj su snage odmjerili Bochum i Hoffenheim. Domaćin je poveo u 24. minuti pogotkom Stanislava Šestaka, no Vedad Ibišević uspijeva izjednačiti u 65. minuti igre i prekinuti golgeterski post dug 709. minuta.

Bochum, ipak postiže još jedan pogodak u 76. minuti preko Zlatka Dediča koji zabija gol glavom, te do kraja utakmice nije bilo više golova na RewirpowerStadionu.

Iago su i Wolfsburg i Hoffenheim poraženi naši reprezentativci su dokazali da su se vratili u formu i nastavili sa odličnim rezultatima.

Pogodak Edina Džeke

Utakmice 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva obilježio je i napadač HSV-a Ruud van Nistelrooy koji je postigao svoje debitantske pogotke za klub u gostujućem slavlju kod Stuttgarta 3-1.

Van Nistelrooyu je ovo bio drugi nastup za HSV po transferu iz Real Madrida u januarskom prijelaznom roku, a istakao se dvama postignutim golovima, u 75. i 77. minuti, koji su hamburškom klubu donijeli tri boda i ujedno prekinuli niz Stuttgarta od sedam prvenstvenih utakmica bez poraza.

HSV je vodio od 23. minute golom Marcusa Berga, izjednačio je Stuttgart topovskim udarcem Christiana Träscha s nekih 18 metara i u tim je trenucima stvarao prilike i bio bolja ekipa, ali je potom na scenu izbio Van Nistelrooy.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder koji je slavio na gostovanju kod Hannovera s čak 5:1. Čak 4:0 vodio je Werder već na poluvremenu, a na kraju je golove postiglo pet različitih strijelaca Niemayer, Naldo, Hunt, Pizarro i Andreasen (autogol).

Bundesliga, 22. kolo:

Bayer Leverkusen – Wolfsburg 2:1 (Reinhartz 48, Lenz 68-ag / Džeko 79)

Bochum – Hoffenheim 2:1 (Šestak 24, Dedič / Ibišević 64)

Hannover – Werder 1:5 (Schulz 59 / Niemeyer 11, Naldo 18, Andreasen 26-ag, Hunt 44, Pizarro)

Hertha – Mainz 1:1 (Ramos 51 / Bance 37)

Stuttgart – HSV 1:3 (Träsch 55 / Berg 23, Van Nistelrooy 75, 77)

Bayern München – Borussia Dortmund (18.30h)

1. Bayer Leverkusen 22 13 9 0 48-18 +30 48

2. Bayern München 21 13 6 2 45-18 +27 45

3. FC Schalke 04 21 12 6 3 31-15 +16 42

4. Hamburger SV 22 10 9 3 43-25 +18 39

5. Borussia Dortmund 21 10 6 5 30-26 +4 36

6. Werder Bremen (P) 22 9 7 6 44-26 +18 34