Endesa liga
64

Džanan Musa briljirao protiv svog bivšeg kluba i odveo Real do pobjede

E. B.
Džanan Musa je briljirao protiv svog bivšeg kluba Breogana i odveo je Real Madrid do 11. pobjede ove sezone u španskoj Endesa ligi.

Musa je protiv ekipe u kojoj se proslavio bio najbolji strijelac Reala sa 17 poena, a bio je nadomak double-double učinka jer je upisao i 8 skokova i 2 asistencije.

Breogan je bolje ušao u utakmicu 13. kola Endesa lige i prvu četvrtinu je riješio u svoju korist rezultatom 19:17.

No, od starta druge dionice igre Real je dominirao i iz minute u minutu i povećavao prednost, te je konačnih 91:58 bio realan odnos snaga danas.

Uz Musu, dvocifreni u redovima Reala su bili i Hugo Gonzalez (23), Mario Hezonja (11), Fabien Causeur (10) i Carlos Alocen (10).

Real je ostao lider s omjerom 11-1, drugoplasirana je Unicaja s 9-3, a trećeplasirana Barcelona je na 8-3, ali i s utakmicom manje.