104

Dva gola Višće u visokoj pobjedi Bašakšehira

Edin Višća je bio junak svoje ekipe u utakmici protiv Konyaspora
U 9. kolu turske Super Lige Bašakšehir je na svom terenu sa visokih 4:0 savladao ekipu Konyaspora. Bio je to duel i dva bh. reprezentativca, Edina Višće i Riada Bajića.

Uspješniji je bio standardni reprezentativac A selekcije Edin Višća koji je u ovom meču postigao dva pogotka i upisao jednu asistenciju. Jednostavnije rečeno, Višća je svoj tim nosio do nova tri boda.

Njegov tim je poveo u 28. minuti golom Irteguna, a onda su mreže mirovale sve do 68. minute kada utakmicu rješava Edin Višća. Nakon pogotka u spomenutoj minuti, asistirao je Batdalu u 77. minuti i u 82. minuti postavio konačan rezultat svojim drugim pogotkom.

U-21 reprezentativac naše zemlje Riad Bajić je u dresu gostujuće ekipe odigrao 64. minute kada ga je zamijenio Inceman.

Bašakšehir je ovom pobjedom zauzeo peto mjesto i bodovno se izjednačio sa šestoplasiranim Konyasporom.