Potez o kojem se priča
13

Da li je ovo gol godine u Premiershipu? Španac izveo sjajnu "škorpiju" za West Ham

D. P.
Maestralan potez Fornalsa (Foto: Premier league)
Španski veznjak Pablo Fornals rijetko postiže golove, ali kad to uradi, kao što je to slučaj bio danas, o tim pogocima se priča.

Fornals je danas za svoj West Ham postigao najvjerovatnije i najljepši gol sezone u Premier ligi. West Ham je slavio rezultatom 4:0 na gostovanju Bournemouthu i tako napravio veliki korak ka opstanku u društvu najboljih, a gol Španca bio je pravi "šlag na tortu".

Igrao se 72. minut utakmice kada ja Jarod Bowen prošao po desnoj strani i centrirao na vrh peterca, a kako je Fornals bio prebrz za upućenu loptu, nije se mogao namjestiti da šutira glavom.

Međutim, zahvaljujući rapidnim donošenjem odluke i akrobatskim sposobnostima izveo je sjajnu "škorpiju" te prelijepo pogodio mrežu Trešnjica.

Gol pogledajte ovdje.

Nema sumnje da će gol biti u najužoj konkurenciji za najljepši u sezoni, a da li će i osvojiti nagradu, zavisi od toga šta vidimo u nastavku sezone.