Super liga
8

Čudesan preokret u Turskoj: Sušićev Alanyaspor u fantastičnom meču slavio u Trabzonu

Nogometaši Alanyaspora pobijedili su na Senol Gunes stadionu u okviru 6. kola turske Super lige ekipu Trabzonspora rezultatom 4:3 nakon velikog preokreta.

Kucka je domaće doveo u vodstvo već u desetoj minuti, a onda je Yilmaz udvostručio prednost na asistenciju Sose.

Turski napadač je potom u 31. minuti postigao svoj drugi gol, a treći za ekipu i mnogi su mislili da je pitanje pobjednika tada bilo riješeno.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvo dijela Love je iskoristio dodavanje Yalcinera te donio nadu ekipi, koju s klupe predvodi bh. stručnjak Safet Sušić.

Već u desetoj minuti drugog poluvremena Fernandes je na asistenciju Maniatisa smanjio na gol razlike, a Love je s penal u 68. minuti donio izjednačenje.

Konačnih 3:4 postavio je ponovo brazilski napadač s penala osam minuta prije kraja meča i tako kompletirao hat-trick, ali i veliki preokret svoje ekipe.

Trabzonspor je ostao na devetom mjestu Super lige, dok je Alanyaspor skočio na 11. poziciju.