Serie A
15

Chievo jedva savladao Pjanićevu Romu

U okviru italijanske Serie A Chievo je slavio protiv Pjanićeve AS Rome rezultatom 1:0. Bh. reprezentativac Miralem Pajnić igrao je 64 minute.

U prvom poluvremenu Roma je imala mnogo više prilika od Chieva. U 14. minuti Pjanić kreće oštro i šutira prema golu ali odbrana blokira ovaj udarac. Naš reprezentativac izveo je i dva kornera s desne strane, te je u 22. minuti dodao loptu Tottiju koji puca prema golu, ali neprecizno. Na pauzu se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu igrači Chieva su se više aktivirali. U 57. minuti Gennaro Sardo uputio je udurac u okvir gola, ali golman Rome brani. U 64. minuti iz igre izlazi naš Pajnić, mijenja ga Erik Lamela. Roma preko Tottija ponovo pokušava doći do gola u 71. minuti, ali odbrana blokira udarac.

Prvi i jedini gol konačno je postignut u 87. minuti. Igrač Chieva Sergio Pellissier zatresao je protivničku mrežu i doveo svoj tim do pobjede. Utakmica je okončana rezultatom 1:0.