Prva liga FBiH
1

Čelik ostvario prvu pobjedu u sezoni, Zvijezda i TOŠK odigrali ljepoticu kola

Mladost - Čelik (Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometaši Čelika pobijedili su u Doboju kod Kaknja u trećem kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Mladosti rezultatom 1:0 te su tako stigli do prvog trijumfa u sezoni.
Zenički klub je na teškom gostovanju stigao do pobjede golom Horića iz 27. minute te tako obradovao armiju svojih navijača.

Prethodno je Čelik na otvaranju sezone dva puta remizirao, protiv Stupčanice i Radnika, a današnjom pobjedom u lokalnom derbiju najavljuju borbu za sami vrh tabele u Prvoj ligi FBiH.

Uvjerljivu pobjedu danas je ostvarila Stupčanica koja je rezultatom 3:0 bila bolja od Bratstva iz Gračanice. Golove su postizali Mehanović, Adebayo i Ljuca.

Spektakularnu utakmicu odigrali su u Gradačcu Zvijezda i TOŠK. Na kraju je bilo 3:3 uz dva hat-tricka.

Sva tri gola za domaću ekipu postigao je Kozić, a uzvratio mu je Dizdarević hat-trickom s druge strane. Posebno je bio bitan gol Dizdarevića u 89. minuti kojim je postavio konačan rezultat. Inače, minutu prije posljednjeg gola na utakmici, domaći su ostali s igračem manje nakon isključenja.

Nakon tri odigrana kola prva je Sloboda s devet bodova, dok Stupčanica i Goražde imaju po sedam.