Serie A
25

Burni derbi u Rimu pripao Milanu, Lazio dobio čak tri crvena kartona

Nogometaši Milana pobijedili su na stadionu Olimpico u 27. kolu Serije A ekipu Lazija rezultatom 1:0 te su se tako vratili trijumfima nakon dva neuspješna posljednja kola.

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja derbija, a Lazio je bio nešto bolji rival s boljim i konkretnijim šansama.

Prvi prelomni trenutak dogodio se u 57. minuti kada je Pellegrini dobio drugi žuti karton i to samo sedam minuta nakon što mu je pokazana prva javna opomena.

Leao je u 76. minuti uspio zatresti mrežu Lazija, ali je pogodak nakon gledanja VAR-a poništen zbog ofsajda.

Ipak, dvije minute prije kraja meča Milan postiže pogodak preko Okafora za konačnih 1:0.

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenja budući da je duboko u sudijskoj nadoknadi Lazio dobio još dva crvena, a isključeni su bili Marušić i Guendouzi.

Milan je na trećem mjestu Serije A, dok je Lazio na osmoj poziciji. U narednom kolu Milan dočekuje Empoli, a Lazio će ugostiti Udinese.