1

Bundesliga: Wolfsburg pregazio Werder, Bayer slavio u Frankfurtu

Duel Topraka (Bayer) i Stendere (Eintracht)
Jake policijske snage u Wolfsburgu (Foto: EPA)
U 13. kolu njemačke Bundeslige Wolfsburg je na svom terenu sa 6:0 slavio nad Werderom.

Galvez je autogolom u 11. minuti doveo Vukove u vodstvo, a u 44. Kruse povećava na 2:0. Treći pogodak za Wolfsburg postigao je Vieirinha u 56. minuti. Posao su završili Guilavogui u 67., Dost u 78. i još jednom Kruse u 87. minuti.

Borussia iz Mönchengladbacha je dočekala Hannover i slavila sa 2:1. Traore je u 34. minuti pogodio za veliko slavlje domaćina. Sobiech je smanjio u 65. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Raffael u 84. minuti.

Bayer je slavio u Frankfurtu sa 3:1, a tri boda gostima donio je Chicharito, koji je mrežu Hradeckog pogađao u 23. i 39. minuti. Medojević je bio strijelac za Eintracht u 45. minuti, a tačku na "i" stavio je Hakan Calhanoglu golom u 72. minuti.

Köln i Mainz su odigrali utakmicu bez golova.

Rezultati 13. kola Bundeslige: HSV - Borussia Dortmund 3:1, Borussia M'gladbach - Hannover 2:1, Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 1:3, Köln - Mainz 0:0, Wolfsburg - Werder Bremen 6:0. Trenutno igraju Stuttgart - Augsburg. Schalke - Bayern igraju od 18:30 sati.