2

Bundesliga: RB Leipzig pobijedio Augsburg i priključio se vrhu tabele

Piše: Edin Isanović
U okviru 6. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je na svom terenu pobijedio Augsburg rezultatom 2:1. Na taj način novajlija u ligi nastavio je sa dobrim igrama i priključio se gornjem dijelu tabele.

Domaći su krenuli ofanzivno s namjerom do dođu do vodstva koji bi odredio dalji tok utakmice.

Igrao se 11. minut kada je Forsberg doveo Leipzig u vodstvo. Ipak, radost domaćih trajala je samo tri minute. Augsburg je stigao do poravnanja preko Dong – Won Jia. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku domaći ponovo dolaze do prednosti . U 52. minuti mrežu Hitza pogodio je Polulsen za kako će se ispostaviti konačnih 2:1 i veliko slavlje domaćih navijača. Premda su domaći imali još nekoliko prilika do kraja, rezultat se nije mijenjao.

Sa nova tri boda RB Leipzig je trenutno četvrti sa deset bodova i utakmicom više. Ovo je najbolji start jednog debitanata nakon ulaska u elitni razred njemačkog nogometa. Nakon šest odigranih kola Leipzig ne zna za poraz.

Augsburg ostaje na 11. mjestu sa sedam osvojenih bodova.