7

Bundesliga: Lewandowski i Robben pokorili Augsburg, Hajrović igrao 78 minuta u porazu Werdera

Današnjim utakmicama nastavljeno je deveto kolo Bundeslige, a od 15:30 sati odigrano je šest utakmica.

Bayern je rutinski upisao sedmu pobjedu u prvenstvu i ostao je na prvom mjestu. Bavarci su slavili u Augsburgu rezultatom 3:1.

Golove za ekipu iz Minhena postigli su Lewandowski u 19. i 48., te Robben u 21. minuti. Zanimljivo, jedan drugom su asistirali sve golove Bayerna. Počasni gol za domaćina postigao je Koo u 67. minuti.

Vjerni Baernov pratilac ostao je Leipzig, koji je sa 2:0 slavio u Darstadtu. Golove za najveće iznenađenje sezone postigao je Sabitzer u 57. i 82. minuti meča.

Werder, za kojeg je Izet Hajrović igrao do 78. minute, je poražen kod kuće od Freiburga sa 1:3 (Garcia 67' - Phillipp 29', Grifo 39' penal, Abrashi 75').

Mainz je golovima Mallija iz 51. iz penala i Oztunalija iz 85. minute savladao Ingolstadt sa 2:0, dok je Baer Leverkusen slavio nakon preokreta u Wolsfburgu sa 2:1. vukovi su poveli u 37. minuti preko Arnolda, a preokret Apotekarima donose Mehmedi u 79. i Jedvaj u 83. minuti susreta.