2

Bundesliga: Bayern ponovo upisao pobjedu

Nogometaši Bayerna su upisali i 23. pobjedu u 25. kolu Bundeslige. Na domaćem je terenu Bayern s minimalnih 2-1 pobijedio goste iz Leverkusena.

Bila je to trinaesta domaća prvenstvena utakmica u sezoni i trinaesta pobjeda. Inače, prave drame oko pobjednika i nije bilo jer su gosti do počasnog pogotka došli u sudijskoj nadoknadi, kada je pogodak postigao Stefan Kiessling.

Nije lako Bayern probio gostujuću odbranu. Malo je nedostajalo da Bayer cijelo prvo poluvrijeme izdrži bez primljenog pogotka, no u 45. minuti se ukazao Mario Mandžukić. Poslije ubačaja Bastiana Schweinsteigera hrvatski je napadač nadskočio Wollscheida i glavom pospremio loptu u mrežu Bayera.

Odmah početkom nastavka je asistent Schweinsteiger postao i strijelac. Njegov gol za 2-0 je praktički riješio ovaj derbi. Recimo i to da je bh. reprezentativac Emir Spahić igrao svih 90 minuta u dresu Bayera.

Bundesliga, 25. kolo:

Bayern - Bayer 2-1 (Mandžukić 45, Schweinsteiger 52 / Kiessling 90+1) Borussia (D) - Borussia (M) 1-2 (Jojić 77 / Raffael 31, Kruse 40) Werder - Stuttgart 1-1 (Hunt 79 / Niedermeier 55)

Hoffenheim - Mainz 2-4 (Polanski 49, Roberto Firmino 52 / Choupo-Moting 67, Saller 73, Okazaki 75, 90+2) Eintracht Braunschweig - Wolfsburg 1-1 (Bellarab 48 / Luiz Gustavo 35) Hertha - Hannover 0-3 (Stindl 49, Schlaudraff 57, Huszti 90)

Redoslijed: 1. Bayern 71, 2. Borussia (D) 48, 3. Schalke 47, 4. Bayer 44, 5. Mainz 41, 6. Wolfsburg 40, 7. Borussia (M) 39, 8. Augsburg 38…