10

Bundesliga: Bayern rutinski protiv Freiburga, Stuttgart pobijedio HSV

Piše: N. J.
Bayern - Freiburg (Foto: EPA)
Odigrana su četiri susreta 16. kola Bundeslige. Pobjede su upisali Bayern, Stuttgart i Hannover, dok su Koeln i Mainz podijelili bodove.

Bayern je ostvario očekivanu pobjedu 2:0 protiv Freiburga. Prvi gol postigao je Robben u 41. minuti, a Muller je u 48. pogodio za konačnih 2:0.

Bh. reprezentativac Mensur Mujdža je za Freiburg odigrao drugo poluvrijeme.

Stuttgart je golom Kleina došao do minimalne, ali vrlo vrijedne pobjede na gostovanju kod HSV-a. Švabe suod 53. minute igrale sa deset igrača, pošto je isključen Niedermeier, ali su ipak zabilježili pobjedu 1:0.

Hannover je pobijedio tim Augsburga 2:0, a golove za domaći tim postigli su Sane u 20. i Joselu u 55. minuti iz penala.

U susretu Koeln - Mainz nije bilo pogodaka.

Tabela: Bayern 42, Wolfsburg 30 (-1), Leverkusen 24 (-1), Borussia M 24 (-1), Augsburg 24, Schalke 23 (-1)...