14

Bundesliga: Bayern iskoristio Leipzigov kiks i došao na lidersku poziciju

Danas je igrano 14. kolo Bundeslige, a minhenski Bayern je na liderskoj poziciji zamijenio Leipzig.

Bavarci su sa visokih 5:0 savladali Wolfsburg golovima Robbena, Lewandowskog (2), Mullera i Coste i na taj način došli do 33. boda u sezoni.

Dolazak na prvo mjesto Bayernu je omogućio Ingolstadt koji je sa 1:0 pogotkom Rogera savladao dosadašnjeg lidera, ekipu Leipziga. Ingolstadt je u 94. minuti ostao bez isključenog Leckieja.

Borussia Dortmund je remizirala protiv Kolna u gostima (1:1). Za domaću ekipu pogodio je latvijski reprezentativac Rudnevs, a bod Milionerima donio je Reus. Koln je meč završio sa igračem manje nakon što je u 94. minuti isključen Ozcan.

HSV je s minimalnih 1:0 savladao Augsburg Kostićevim golom, a obje ekipe su završile susret sa igračem manje nakon što su isključeni Holtby krajem prvog i Kohr sredinom drugog poluvremena. Emir Spahić se oporavio od povrede aduktora i odgledao je susret sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

Freiburg je savladao Darmstadt s 1:0 Petersenovim golom iz penala.