Premijer liga BiH
16

Borac u Banjoj Luci pobijedio Mladost i probio se na drugo mjesto

Ekipa Borca pobijedila je Mladost iz Doboj-Kaknja rezultatom 1:0 u meču 23. kola nogometne Premijer lige BiH čime se tim iz Banje Luke vratio na drugu poziciju na tabeli.

Prvu šansu za Borac imao je Zakarić u sedmoj minuti, golman Mladosti brani njegov pokušaj, a gol koji je postigao Vranješ u 15. minuti je postignut zbog nedozvoljene pozicije.

Veliku šansu da postigne gol i Borcu donese vodstvo imao je Mehanović u 34. minuti, ali je Velić još jednom odlično reagovao, a prvu pravu šansu gosti su dočekali u 38. minuti. Alić je snažno šutirao iz slobodnog udarca, Pavlović brani, a odbijenu loptu u gol nije uspio pospremiti Dejanović koji je propustio veliku šansu.

U 53. minuti Vranješ pogađa prečku, a bolju igru u drugom poluvremenu Borac je krunisao u 68. minuti kada je Subić pogodio za 1:0.

Domaći tim je nakon toga mirno priveo meč kraju te ostvario 13. pobjedu u ovoj sezoni, dok je za Mladost ovo bio 15 poraz.

Borac sada ima 41 osvojen bod i nalazi se na diobi drugog mjesta s Veležom i Širokim Brijegom.

Borac - Mladost 1:0 (Subić 68')