24

Bizarna scena u Njemačkoj: Igrač Stuttgarta usred meča otrčao u WC i nije se ni vratio

D. P.
Anton se nije ni vraćao u igru (Foto: Bild)
Stoper Stuttgarta Waldemar Anton dospio je u centar pažnje nakon što je zbog odlaska u toalet morao napustiti sinoćnji duel u Kupu Njemačke.

Anton je bio akter utakmice DFB Pokala između njegovog Stuttgarta i Eintrachta iz Frankfurta, a koja je završila pobjedom gosta rezultatom 3:2 za plasman u finale Kupa. No, nije se zadržao na terenu onoliko koliko je planirao.

U ranoj fazi drugog poluvremena Anton je sjeo na travnjak i činilo se da je u pitanju povreda. Međutim, ubrzo je ustao i počeo trčati prema svlačionici, bez da je ikome išta objasnio.

Otrčao je s terena ravno u toalet, a pratio ga je timski kolega Josh Vagnoman, koji je želio znati šta se događa sa stoperom Stuttgarta. Bild je kasnije potvrdio da je Anton otrčao u WC brzim sprintom s terena.

Još zanimljivije je to što se Anton nije ni vratio na teren, ali ni na klupu za rezerve. Tri minute kasnije trener Stuttgarta odlučio ga je zamijeniti, a u igru je ušao Enzo Millot.