2

Bezobrazni Kore: Došao sam pred gol pa glavom ugurao loptu s linije

U drugom kolu francuskog Kupa sastali su se Concarneau i Chateaubriant, a domaći tim je slavio rezultatom 2:0.

Ipak, drugi gol koji je postignut u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena će ostati upamćen kao jedan od najbezobraznijih svih vremena.

Nakon kornera za goste pri rezultatu 1:0 i golman gostujuće ekipe je krenuo naprijed, a nakon kontranapada napadač domaćih Herman Kore je došao do gol-linije, potom se sagnuo i glavom loptu ubacio u mrežu.

Potez je to kojim je, prema pravilima fudbalske igre, Kore zaslužio isključenje, no sudija je odlučio ne poduzeti ništa.

Pravilom 12 pod nazivom "Prekršaji i nesportska ponašanja" pod tačkom 6 piše: "Isključenjem se kažnjava igrač koji upotrebljava nepristojne, uvredljive ili pogrdne riječi i/ili geste", a ovo je definitivno bio uvredljiv gest koji priliči jedino igranju s prijateljima "iza zgrade".