10

Bez pogodaka u sudaru Frankfurta i Hoffenheima

U prvoj utakmici 14. kola Bundeslige Frankfurt je na domaćem terenu podijelio bodove sa Hoffenheimom (0:0).

Frankfurt je ovim remijem nastavio odličan niz bez ligaškog poraza koji sada traje osam utakmica, a sjajan niza ima i Hoffenheim koji je uz RB Leipzig ostao jedina neporažena ekipa prvenstva.

Ogroman posao u ovom meču imao je sudija Christian Dingert koji je podijelio osam žutih i jedan crveni karton. Naime, isključenje je zaradio igrač domaćeg tima Chandler u 82. minuti.

Mnogo više šansi imao je Frankfurt koji je skupio 15 udaraca prema golu, dok je Hooffenheim imao tek tri udarca od čega nijedan u okvir gola.

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić svih 90 minuta proveo je na klupi za rezervne igrače Hoffenheima.

U narednom kolu Hoffenheim dočekuje Dortmund, a Frankfurt gostuje Wolfsburgu.