Bundesliga II
0

Berberović i Bajić pogodili za pobjedu Duisburga

Džemal Berberović (Foto: Arhiv)
U subotnjem meču 11. kola druge njemačke Bundeslige nogometaši Duisburga došli su do svoje tek druge ovosezonske prvenstvene pobjede nadigravši na svom terenu Ingolstadt 3-1.

Nakon što su gosti poveli preko Hartmanna u desetoj minuti, na 1-1 u 49. je izjednačio 30-godišnji bh. desni bek Džemal Berberović, pristigao ovog ljeta iz bugarskog Liteksa. Bio je to njegov premijerni gol u osmom nastupu za ekipu Milana Šašića.

Četrnaest minuta kasnije domaće je u vodstvo doveo bh. štoper Branimir Bajić (32). On je postigao svoj već četvrti ovosezonski gol. Premda odbrambeni nogometaš, najbolji je strijelac ekipe, a četiri je gola postigao kroz šest posljednjih prvenstvenih utakmica.

Pobjedu domaćeg sastava, za koji su oba bh. igrača odigrali po 90 minuta, potvrdio je Grk Pliatskikas golom u 82. minuti.