Bundesliga 2
0

Bajić auto-golom prokockao pobjedu Duisburga

Branimir Bajić (Foto: Arhiv)
U 14. kolu druge njemačke Bundeslige nogometaši Duisburga remizirali su na gostovanju kod Aachena, 2-2.

Svih 90 minuta kod gostiju su upisala oba bh. nogometaša, Džemal Berberović i Branimir Bajić.

Bajić je bio tragičar utakmice jer je njegov gol, u pogrešnu mrežu, oduzeo pobjedu njegovoj ekipi, koja je nakon rezultatskog minusa stigla do preokreta, ali na kraju samo remizirala 2-2.

Direktni konkurent za opstanak u ligi, ekipa Aachena povela je preko Sergia Radua na samom početku utakmice, da bi gosti stigli do izjednačenje u 29. minuti meča. Strijelac je bio Domovchiyski.

Nakon dvadesetak minuta drugog dijela Hoffmann je pogodio za vodstvo Duisburga, ali samo minut kasnije Bajić postiže auto-gol za konačan remi i prokockanu pobjedu njegove ekipe.