Premiership
195

Begovićev Bournemouth posramio Chelsea, Walcott donio pobjedu Evertonu

Ekipa Chelseaja poražena je u meču 25. kola engleskog Premiershipa na svom Stamford Bridgeu protiv Bournemoutha rezultatom 3:0, a domaću pobjedu upisao je Everton koji je slavio protiv Leicestera rezultatom 2:1.

Ekipa Antonija Contea dobro je počela meč, ali nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka. Već u šestoj minuti drugog poluvremena, Wilson je odigrao sjajnu akciju sa Ibeom te je rutinski savladao Courtoisa. Vidno šokirani domaći navijači tek su zanijemili 13 minuta poslije kada Stanislas nakon akcije sa Wilsonom opet dolazi u situaciju jedan na jedan s golmanom Chelseaja i pogađa za 2:0.

Da Chelsea nema šta tražiti u ovom meču pobrinuo se njihov bivši igrač Ake koji u 67. minuti postiže pogodak za 3:0.

Ekipa Evertona slavila je protiv Leicester na domaćem terenu, a konačni rezultat glasio je 2:1. Karamele su u 39. minuti imale dva pogotka prednosti, a oba pogotka postigao je bivši igrač Arsenala Theo Walcott.

Lisice, koje su ovaj meč igrale bez Mahreza, u drugom poluvremenu samo su postigle utješni pogodak, a strijelac je bio Vardy u 71. minuti.

U preostala dva susreta Newcastle i Burnley, odnosno Southampton i Brighton odigrali su 1:1.