Engleska Premier liga
0

Begović primio pet golova u utakmici protiv Boltona

Nogometaši Boltona došli su u pretposljednjoj utakmici 11. premierligaškog kola do uvjerljive (5-0) pobjede nad Stoke Cityjem na svom Reeboku.

Prvi pogodak na utakmici, koji je u drugoj minuti postigao Kevin Davies bio je samo uvertira onoga šta je čekalo bh. reprezentativnog golmana Asmira Begovića koji je na golu Stokea proveo čitavu utakmicu te primio, ukupno, čak pet golova. Po dva pogotka postigli su Klasnić u 61. minuti za 3-0, te u 82. za konačnih 5-0 i Eagles za 2-0 (23') odnosno 4-0 (73').

U ranijem terminu Wolverhampton je također stigao do treće prvenstvene pobjede na krilima sjajnog veznog nogometaša, bivšeg igrača Tottenhama Jamieja O'Hare. Slavili su Wolvesi na svom terenu 3-1 protiv Wigana, a O'Hara je postigao vodeći, te asistirao pri dva preosta gola saigrača. Engleska Premier liga, 11.kolo:

Wolverhampton - Wigan 3-1 (O'Hara 31, Edwards 55, Ward 66 / Watson 42) Bolton - Stoke City 5-0 (Davies 2, Eagles 22, 73, Klasnić, 61, 82)

1.  Manchester City 11	10	1	0	39-10	31

1.  Manchester United 11	8	2	1	28-12 26

2.  Newcastle 11	7	4	0	17-8 25

3.  Chelsea 11	7	1	3	24-15 22

4.  Tottenham 9 6	1	2 18-14 19

5.  Liverpool 11	5	4	2	14-10 19

6.  Arsenal 11	6	1	4	23-21 19

7.  Aston Villa 11	3	6	2	16-15 15