10

Bayern Minhen slavio u derbiju protiv Leverkusena

(Foto: EPA)
U derbiju 12. kola Bundeslige Bayern Minhen je na Allianz Areni rezultatom 2:1 pobijedio Bayer iz Leverkusena.

Bayern je proteklog vikenda upisao prvi ligaški poraz i to od Borussije Dortmund u gostima, a to je rezultiralo gubitkom liderske pozicije na tabeli, pa su Bavarci ovaj meč dočekali sa šest bodova zaostatka u odnosu na Leipzig koji je sinoć pregazio Freiburg u gostima.

Leverkusen je upisao svoj četvrti poraz u posljednjih šest utakmica Bundeslige, odnosno šesti poraz ukupno u ligi ove sezone. Jedina svijetla tačka trenera Rogera Schmidta u ovoj sezoni su rezultati u Ligi prvaka gdje je Leverkusen osigurao plasman u nokaut fazu.

Domaćin je poveo preko Thiaga Alcantare u 30. minuti, ali vodstvo je trajalo samo pet minuta pošto je na drugoj strani vrlo brzo uzvratio Calhanoglu. Na kraju poluvremena bilo je 1:1.

Novi gol na utakmici postigao je ponovo Bayern i to u 56. minuti kada je Hummels nakon ubačaja Kimmicha iz kornera glavom zatresao mrežu gostiju za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:1.