La Liga
78

Barcelona konačno proradila i rutinski savladala Levante

E. B.
Nogometaši Barcelone su odigrali najbolji meč ove sezone i rutinski su slavili kod kuće protiv Levantea rezultatom 3:0.

Katalonci su odlično otvorili susret sedmog kola španske La Lige i stigli u vodstvo već u šestoj minuti.

Memphis Depay je bio u solo prodoru, prošao je kroz dvojicu odbrambenih igrača Levantea, a u kaznenom prostoru ga je srušio Nemanja Radoja i skrivio penal. Depay je preuzeo odgovornost na sebe i rutinski pogodio za 1:0.

Već nakon 14 minuta igre Barca je vodila sa 2:0. Nakon brze akcije Sergino Dest je uposlio Luuka de Jonga koji izlazi sam pred golmana i bez problema pogađa.

Barcelona je u nastavku utakmice kontrolisala igru i rezultat, te je rutinski odradila posao i u 90+1. minuti stigla i do trećeg pogotka kojeg je postigao rezervista Ansu Fati koji se oporavio od teške povrede i na najbolji mogući način vratio na teren.

Barca je na taj način upisala treću pobjedu ove sezone i stigla do petog mjesta na tabeli.