Ostali bez pobjede
13

Barcelona izašla na teren u posebnim dresovima pa napravila novi kiks u španskom prvenstvu

E. K.
Barcelona je u 14. kolu španske Primere remizirala na gostovanju kod Rayo Vallecana, a konačan rezultat današnjeg susreta bio je 1:1.

Domaći su u vodstvo došli u 39. minuti susreta sjajnim golom Unai Lopeza čime je ujedno i postavljen rezultat prvog dijela.

Ipak, Barcelona je u 82. minuti uspjela doći do izjednačenja rezultata, a strijelac gola je bio Florian Lejeune koji je zatresao svoju mrežu.

Barca je trenutno treća na tabeli sa 31 osvojenim bodom, tri manje od vodeće Girone koja ima i utakmicu manje dok je Real Madrid drugoplasirani s 32 boda. Rayo Vallecano je osmi sa 19 osvojenih bodova.

Dodajmo da su nogometaši Barcelone na meč sa Rayom izašli u posebno dizajniranim dresovima, a na prednjoj strani je bila istaknuta podrška Gaviju.

"Svi smo uz tebe Gavi", pisalo je na dresu Katalonaca.

Lamine Yamal iskazao podršku Gaviju (Foto: Twitter)

Podsjetimo, mladi veznjak Barcelone je na meču reprezentacije Španije protiv Gruzije pokidao prednje ukrštene ligamente i za njega je ova sezona završena.