Dueli prvog kola
27

Azijska Liga prvaka: Ronaldo i Brozović uspješni, Cimirotov tim se osramotio u Turkmenistanu

D. P.
Ronaldov tim je upisao trijumf (Foto: Al Nassr FC)
U prvom kolu azijske Lige prvaka nogometaši Al Nassra slavili su rezultatom 2:0 protiv Persepolisa u Teheranu.

Cristiano Ronaldo je doživio nevjerovatan doček u Iranu gdje je njegov Al Nassr stigao u goste tamošnjem Persepolisu. Navijači su ga dočekali na aerodromu, ali i ispred hotela.

Toplu dobrodošlicu imao je i večeras na Azadi stadionu, gdje su ga navijači dočekali, kao da je domaći igrač. U takvoj situaciji gosti su slavili rezultatom 2:0.

Međutim, nije bilo lako Ronaldovoj ekipi. Gosti iz Saudijske Arabije tražili su gol sve do 62. minute kada je Marcelo Brozović asistirao za Abdulrahmana Ghareeba i vodstvo Al Nassra.

Drugi gol postigao je Mohammed Qasem za pobjedu gostiju i preuzimanje vodećeg mjesta na tabeli azijske Lige prvaka.

U ovom takmičenju danas je debitovao i povremeni reprezentativac BiH Gojko Cimirot, koji je sa svojom Al Feihom doživio katastrofu na gostovanju u Turkmenistanu.

Al Feiha (Saudijska Arabija) važila je za velikog favorita u Turkmenistanu, ali je poražena rezultatom 1:0 od domaćeg Ahala. Cimirot je igrao svih 90 minuta.