4

Atletico osvojio naslov prvaka Španije

Nogometaši Atletico Madrida osvojili su prvi naslov prvaka Španije nakon dugih 18 godina čekanja. U posljednjem kolu Primere Atletico je kod Barcelone trebao bod i uzeo ga je odigravši 1-1.

Junak susreta bili su Diego Godin i sjajni belgijski golman Thibaut Courtois. Godin je u 49. minuti poravnao na 1-1 nakon sjajno izvedenog kornera Gabija s desne strane, dok je Courtois pravovremenim i odličnim intervencijama spriječio sve napade katalonskog kluba do kraja susreta.

Barcelona je došla do pogotka u 63. minuti preko Lionela Messija, ali je ovaj u trenutku kada je lopta pala pred njega bio u ofsajdu, te je stoga gol poništen. Barcelona je povela u 33. minuti fantastičnim pogotkom Alexisa Sancheza, koji je iskosa s desne strane kaznenog prostora gostiju opalio loptu koju mu je prsima spustio Messi, te koja je na putu u bliži gornji ugao Atleticova gola idealnom putanjom zaobišla Mirandu.

Barcelona je, kao i obično, imala bolji postotak lopte u svojim nogama, ali je, kao što je to bio čest slučaj ove sezone, bila vrlo sterilna u napadima na suparnički gol. Katalonci su tako ostali bez ijednog trofeja u ovoj sezoni, osim onog "nebitnog" španskog Superkupa s početka sezone.

Atletico za sedam dana ima priliku uzeti i drugi trofej ove sezone, kada će se u finalu Lige prvaka u Lisabonu sastati s Real Madridom.