Meč 32. kola
140

Arsenal protutnjao Brightonom i ponovo preuzeo prvu poziciju u Premiershipu

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Amex stadionu u 32. kolu Premiershipa ekipu Brightona rezultatom 3:0 te su se s novim trijumfom probili na prvo mjesto ligaške tabele.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo gostima koji su dominirali u svakom segmentu igre, a nagrada je stigla u 33. minuti kada je Saka realizirao penal. Ujedno je 1:0 za Arsenal bio rezultat prvog poluvremena.

Znatno manje uzbuđenja bilo je u nastavku utakmice u kojem je Brighton ponovo bio potpuno nemoćan da ugrozi gol Topnika. S druge strane, i Arsenal je igrao opreznije, ali je u 62. minuti udvostručio prednost golom Havertza nakon asistencije Jorginha.

Konačnih 3:0 postavio je Trossard četiri minute prije kraja utakmice nakon sjajnog proigravanja večeras raspoloženog Havertza.

Arsenal je prestigao Liverpool i Manchester City na tabeli Premiershipa te se smjestio na prvu poziciju s jednom bodom više od svojih rivala. Vrijedi istaći da Liverpool ima utakmicu manje. S druge strane, Brighton je pao na 10. poziciju.

U narednom kolu Arsenal dočekuje Aston Villu, dok će Brighton gostovati Burnleyju.