Meč 26. kola
98

Arsenal je nezaustavljiv: Demolirali su Newcastle za nastavak drame na vrhu tabele

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Emirates stadionu u 26. kolu Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 4:1 te su tako potvrdili fantastičnu formu upisavši šesti uzastopni ligaški trijumf.

Topnici su od početka krenuli žestoko, a u 18. minuti su došli u vodstvo nakon što je Botman pogodio svoju mrežu poslije kornera domaćih i gužve u šesnaestercu gostiju.

Samo šest minuta kasnije Arsenal je udvostručio vodstvo. Martinelli je sjajno probio po desnoj strani i odigrao povratnu loptu na koju natrčava Havertz i posprema je u mrežu za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Raspoloženi Havertz je potom u 65. minuti asistirao Saki za treći gol, a na 4:0 je povisio Kiwior četiri minute kasnije nakon dodavanja Ricea. Konačnih 4:1 postavio je Willock šest minuta prije kraja utakmice.

Arsenal je na trećem mjestu Premiershipa sa samo dva boda zaostatka u odnosu na lidera Liverpoola, dok je Newcastle na osmoj poziciji.

U narednom kolu Arsenal gostuje Sheffield Unitedu, dok će Newcastle dočekati Wolvese.

Rezultat i strijelci:

Arsenal - Newcastle 4:1 (Botman ag. 18', Havertz 24', Saka 65', Kiwior 69' - Willock 84')