Prijateljski meč
44

Argentina s 4:0 razbila Haiti, Messi postigao hat-trick i asistirao

Lionel Messi
Reprezentacija Argentine pobijedila je u Buenos Airesu u prijateljskoj utakmici selekciju Haitija rezultatom 4:0.

Argentinci su apsolutno dominirali tokom cijelog meča, a najbolji pokazatelj omjera snage na terenu bio je posjed lopte (76 posto u korist domaćina) i broj udaraca ka golu (21:1).

Ipak, u prvom poluvremenu je viđen samo jedan pogodak i to s penala kada je precizan bio Messi.

U nastavku utakmice Barcelonin napadač je postigao još dva gola, a stigao je i jedan namjestiti uposlivši Aguera u 69. minuti za konačnih 4:0.

Prije početka Svjetskog prvenstva Argentina će odigrati još samo jednu prijateljsku utakmicu, 9. juna protiv Izraela.

Podsjetimo, Argentina je na Mundijalu u Rusiji smještena u grupu D zajedno s Hrvatskom, Islandom i Nigerijom.