Najskuplje pojačanje se isplaćuje
0

Anelka strijelac u debiju u kineskom prvenstvu

Nicolas Anelka (Foto: AFP)
U derbiju drugog kola kineskoga nogometnog prvenstva Beijing Guoan je kao domaćin na pekinškom Stadionu radnika pobijedio Shanghai Shenhuu 3-2.

Prvi je nastup za gostujuću ekipu, počevši utakmicu, upisao 33-godišnji francuski nogometaš Nicolas Anelka, najveće i nasjkuplje pojačanje u historiji Kineske superlige, pristigao ove zime iz Chelseaja.

Dao je Francuz u prvom nastupu i svoj prvi gol, pogodivši u 66. minuti za 2-2. Domaća je ekipa, koja je vodila i 2-0, desetak minuta prije kraja utakmice osigurala sva tri boda pogotkom Jianqinga.

Anelka je propustio debi u prvom kolu prije šest dana, u kojem je tim Jeana Tigane pred svojom publikom remizirao s Jiangsuom 1-1. Bio je, zbog lakše povrede, upitan i za nastup u drugom kolu.